Friends dizisinin ünlü oyuncusu hayatını kaybetti!

Elif Kılıç

Friends dizisinde Gunther karakterini canlandıran ABD’li aktör James Michael Tyler, 59 yaşında hayatını kaybetti. Menajeri tarafından yapılan açıklamada, “Tyler Pazar sabahı Los Angeles’taki evinde huzur içinde vefat etti” dendi. Menajeri “Onunla bir kez tanıştıysanız, ömür boyu bir arkadaş edinirdiniz” diye ekledi. 

Tyler’a 2018’de daha sonra kemiklerine yayılan ileri prostat kanseri teşhisi kondu. 

 

Menajeri, “Mümkün olduğunca çok insana yardım etmek isteyerek hikayesini cesurca paylaştı ve prostatı olanların 40 yaşında kan testi yaptırması için kampanya yürüttü” dedi. Altı ana Friends karakteriyle aynı miktarda ekran süresine sahip olmasa da Gunther, hayranlar arasında popüler bir figürdü ve olmaya devam ediyor. Gunther, gösterinin dizide Central Perk’te garson ve yönetici olarak çalışıyordu.

Dizi boyunca, dizinin ilk sezonlarında orada garson olarak çalışan Jennifer Aniston’ın karakteri Rachel’a aşıktı. Menajeri, “Dünya onu Gunther (yedinci Arkadaş) olarak tanıyordu… ama Michael’ın sevenleri onu bir aktör, müzisyen, kanser bilincini savunan ve sevgi dolu bir koca olarak tanıyordu” dedi. Mayıs ayında Tyler, Zoom aracılığıyla Friends toplantısı özelinde de karşımıza çıkmıştı.

Oyuncu gösteri sırasında “Dürüst olmak gerekirse hayatımın en unutulmaz 10 yılıydı” dedi. “Daha iyi bir deneyim hayal edemezdim” dedi. “Bütün bu adamlar harikaydı ve birlikte çalışmak bir zevkti. Çok, çok özel hissettirdi.” Tyler, 1994’ten 2004’e kadar NBC’de yayınlanan komedinin yaklaşık 150 bölümünde yer aldı. Michael, kanser tedavisi görürken son yıllarda performans göstermeye devam etti.

WhatsApp’da kişiler nasıl engellenir ve şikayet edilir?Mobil Instagram müthiş bir özelliği daha kullanıma sundu

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz