Dogecoin kurucusu itiraf etti! Amaç en başta insanları kandırmakmış

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, dijital para birimini 2013 yılında internette meşhur olan bir capsten ilham alarak yaratmıştı. Beş yıl sonra, piyasa değeri milyarlarca dolara yükseldi. Ancak en başta bu para biriminin çıkış noktası farklıymış.

Avustralyalı girişimci, bu hafta bitcoin, ethereum ve diğer kripto para birimlerinin “finansal olarak çaresiz durumdaki ve saf” insanları kandırmak amacıyla doğduğunu belirtti. Palmer, “Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto para biriminin öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve finansal kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, bir teknoloji olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Dogein kurucusu kripto paranın çıkış noktasını anlattı 

 

Mayıs ayında, dogecoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 72 sente ulaştı ve kripto fiyatlarındaki daha geniş bir artışla toplam piyasa değerini yaklaşık 90 milyar dolara çıkardı. Son zamanlarda, dogecoin, Coindesk’e göre 60 milyar dolardan fazla bir kayıpla 19 sente düştü ve diğer kripto para birimleri de sert bir şekilde düştü.

Dogecoin, Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın kendisinden söz etmesiyle 11 Mayıs’ta ani bir yükseliş yaptı. En popüler sanal para birimi olan Bitcoin, bu yılın başlarında 60.000 doları aştı ve şu anda yaklaşık 31.000 dolardan işlem görüyor. Palmer, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Kripto para birimi endüstrisi, finansal açıdan çaresiz ve saf olanlardan para çıkarmak için tasarlanmış kült benzeri bir hızlı zengin olma yolu olarak planlanmıştı” ifadelerini kullandı. Ancak kripto para birimi o zamandan beri oldukça yol kat etti ve bu amaçtan uzaklaştı.

Redmi Note 11 Pro Konsept mükemmel görünüyor!Mobil Tesla iPhone Ethereum Bitcoin Dogecoin

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz