DJI için kötü haber kara listeye alındı!

ABD ile Çin arasında ticaret gerginliği son yıllara damgasını vuran bir konu. Bu gerginlik yüzünden birçok Çin markası ABD topraklarında satış yapamıyor ya da ABD markalarından hammadde ya da parça tedarik edemiyor. ABD tarafından ambargo listesine alınan marka sayısı güncellendi ve yenileri eklendi. Bunlar arasına ünlü drone üreticisi DJI da girdi.

DJI için kötü haber kara listeye alındı!

ABD Ticaret Bakanlığı’nın Entitiy List adını verdiği markalar arasına giren DJI, bu durumun kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını açıkladı. DJI‘ın bu listeye girdikten sonra ne gibi yaptırımlara maruz kalacağı ise şimdilik belli değil. Listede yer alan markalara farklı şekillerde yaptırımlar uygulanıyor. Bunlar arasında ürünlerini ABD’de satamama, ABD merkezli üreticilerden parça ve malzeme tedariğinin yasaklanması ve benzeri yaptırımlar bulunuyor.

Aslında bu DJI için pek de şaşırtıcı bir karar olmadı. Zira daha önce marka hakkında ABD topraklarında casusluk yaptığına dair iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar sonrasında hakkında soruşturma açılan markanın kara listeye girdikten sonra ne gibi adımlar atacağı merak ediliyor.

ABD‘nin bu kara listesinde yer alan en ünlü Çin markalarından biri olan Huawei, büyük sorunlar yaşadı ve halen yaşamaya devam ediyor.

DJI Mini 2 tanıtıldı! İşte özellikleri!Donanım Huawei DJI

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz