DJI FPV drone ile toz attıracak! İşte fiyatı ve özellikleri

Ünlü drone üreticisi DJI yeni yarış modeli DJI FPV ürünü tanıttı. Saate 140 km hızlara çıkabilen yeni model benzerlerinde olduğu gibi özel bir gözlükle kullanılıyor. Kutusundan çıkan bu gözlükle özellikle hızlı aksiyon sahneleri için biçilmiş kaftan olan bu özel drone üzerinde bulunan kamerası ile 4K/60 fps video kayıt edebiliyor. Kameranın görüş açısı ise 150 derece. ISO aralığı 100-12.800 olan kameranın diyafram açıklığı ise f-2.8.

DJI FPV drone ile toz attıracak! İşte fiyatı ve özellikleri

Son hızı 149 km/s olan drone, sıfırdan 100 km hıza sadece 2 saniyede çıkabiliyor. Bu yeni drone modelinde markanın önceki modellerinde olduğu gibi kalktığı yere inme (Return to home) ve çarpışma önleme gibi özellikler bulunuyor.

Üzerindeki pil ile 20 dakika uçuş süresi bulunan DJI FPV‘nin menzili ise 16 km olarak açıklandı. Yurtdışı fiyatı 1300 dolar olan yeni drone, ek olarak 200 dolara satılan el hareketlerini kontrol edebilen özel bir kumanda ile de kontrol edilebiliyor.

DJI FPV drone ile ilgili detayları aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/embed/LVoPGlNvHhw” width=”560″ height=”315″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bugüne kadar FPV drone modelleri ağırlıklı olarak profesyoneller tarafından kullanılıyordu. DJI‘ın bu yeni modeli ile bu tarz ürünleri yarı amatörlerin de kullanması mümkün hale geliyor. Gözlük takarak kullanılan FPV drone modelleri kullanıcılara cihazın çektiği görüntüleri gerçek zamanlı görme imkanı sunuyor. 

DJI için kötü haber kara listeye alındı!Güncel YouTube DJI

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz