Bugün başlıyor: Abonelikler e-Devlet üzerinden iptal edilebilecek!

Abonelik iptal işleminde bayilere gitmek oldukça yorucu bir işlemdi, bir de üstüne bayide beklenen onca sıra daha da çekilmez bir hale getiriyordu. Hem zamandan kaybediliyordu hem de COVID-19 salgını döneminde sağlık açısından çok riskli oluyordu. Artık bunları yaşamak zorunda kalmadan, e-Devlet üzerinden iptal işlemi yapılabilir.

Bugün başlıyor: Abonelikler e-Devlet üzerinden iptal edilebilecek!

Tüketiciler için işkenceye dönüşebilen abonelik iptali konusu için geçtiğimiz aylarda ilk adımlar atılarak; elektrik, su, doğal gaz ve internet gibi aboneliklerin e-Devlet üzerinden iptal edilebileceği yönündeki düzenleme Resmi Gazete‘de yayınlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan bilgilere göre, elektronik haberleşme hizmetlerine dair abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal edilebilecek. BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından yapılan düzenleme kapsamında abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

E-Devlet üzerinden gerçekleştirilen iptal başvurusunun ardından 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak. Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmayacak.

 

Abonelikleri nasıl iptal edeceğiniz konusuna gelirsek, PTT‘den aldığınız e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapıyoruz. Daha sonra arama bölümüne mevcut kullandığınız aboneliğinizin ismini yazıp çıkan ”Bireysel Abonelik Fesih Başvurusu”na tıklayıp karşınıza çıkan adımları takip ediyorsunuz. İşlem bu kadar basit.

Sonunda: Abonelikler internetten iptal edilebilecekGüncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz