Bimeks için nihai karar verildi! Teknoloji zincirinin akibeti belli oldu!

Uzun yıllardır zor durumda olan, mağazalarını kapatan ve çalışanlarıyla sorunlar yaşayan Bimeks sonunda resmi olarak iflas etti. Şubat ayında kesinleşen mahkeme kararı bugün duyuruldu.

Bimeks için nihai karar verildi! Teknoloji zincirinin akibeti belli oldu!

Bir dönem Türkiye’nin 50’den fazla ilinde 200’den fazla mağazası olan Bimeks, bir dönemin efsane teknoloji market zincirlerinden biriydi. 2018 yılına gelindiğinde mağazalarını tek tek kapatan şirket mali olarak zora girmişti. Bimeks‘in ticari faaliyetleri geçtiğimiz günlerde alınan bir mahkeme kararı ile sonlandırıldı.

32 yıllık bir teknoloji marketi zinciri olan Bimeks‘in iflas kararı 17 Şubat 2021 tarihinde alındı ve bu karar 12 Nisan 2021 tarihinde ilan edildi. 1989 yılında kurulan Bimeks, 2013 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı teknoloji zinciri Electro World‘un mağazalarını devralmıştı. Daha sonra 2018 yılında bir diğer yabancı teknoloji marketi zinciri Darty‘nin mağazalarını da devralan Bimeks, bu devir sonrasında bir daha toparlanamadı. Sektörün orantısız büyümesi ve ekonomik çalkantılar yüzünden o dönem sadece Bimeks değil aynı zamanda Gold da iflas etmiş ve mağazalarını kapatmıştı. 

Şirket 2019 yılında borsadan çıkarılmış ve mağazalarını kapatmaya başlamıştı. Şirket uzun yıllardır zor durumda olduğu için çalışanları ile sorunlar yaşamış ve haklarını alamadıklarını iddia eden çalışanlar zaman zaman şirket aleyhine açıklamalar yapmışlardı. Bimeks iflas kararı ile beraber bu tarz sorunların çözülüp çözülmeyeceği ise şimdilik net değil. 

Bimeks’te yüzler gülmüyorGüncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz