Apple’dan beklenmedik koronavirus kararı

Apple Inc. İcra Kurulu Başkanı Tim Cook, Çarşamba günü Eylül ayı başlarında çalışanlarının haftada en az üç gün ofislerine dönmeye başlaması gerektiğini söyledi.

Cook, Bloomberg News tarafından elde edilen bir notta, personeli en az Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri geri dönmeye zorladığını ve uzaktan çalışmanın çarşamba ve cuma günleri için hala bir seçenek olduğunu söyledi.

Apple çalışanlarını Eylül’de ofise çağırabilir 

 

Cook, “Yüz yüze işbirliği için zamanımızı optimize etmemize yardımcı olmak için ofiste tutarlı günler ayarlıyoruz” ifadelerinde bulundu. Bazı takımların haftada dört veya beş gün olması gerekecek. Cook, personelin geri dönmesi için baskı yaparken aşıların mevcudiyetini ve azalan koronavirüs enfeksiyon oranlarını da belirtti. California, Cupertino merkezli teknoloji devinin bazı çalışanları, Covid-19 salgını boyunca belirli günlerde Apple ofislerinden çalıştı. Binlerce kişi bir yıldan fazla bir süredir uzaktan çalışıyor.

Cook, Asya ve Pasifik bölgelerindeki “birçok” Apple ekibinin şimdiden ofislerine ve fabrikalara döndüğünü ve kalan kapalı perakende mağazalarının bu ay yeniden açılacağını söyledi. Daha önce personele Haziran gibi erken dönebileceklerini söylemişti, ancak şirket bunu birkaç hafta önce Eylül’e erteledi.Yönetici onayı ile çalışanlara yılda ek iki haftalık uzaktan çalışma teklif edilecek.

Cook mektubunda, ofislere dönüşü 2022‘de yeniden değerlendirilecek bir “pilot” çaba olarak nitelendirdi.  Cook, “Dünyanın en yenilikçi şirketi olarak, bunu doğru yapmak için özel bir yükümlülüğümüz olduğuna inanıyorum” dedi. “Yeni yollarla bir araya gelme ve önümüzdeki dönemde yeni bir yol çizme fırsatımız olduğu için çok heyecanlıyım.” açıklamasında bulundu.

Bu zam dudak uçuklatır! İşte 2021 Dacia Lodgy yenilenen fiyatları!Otomobil Apple Koronavirüs

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz