Apple Türkiye kafayı yedi! Bu kadarı da ayıp be kardeşim!

Apple’ın Türkiye’de uçuk kaçık fiyatlar uygulamasına artık alıştık. Malum telefonlar için belirtilen fiyatları, vergiler yüksek vs. deyip geçiştiriyoruz. Lakin Apple Türkiye artık işi iyice abarttı. Hem de öyle böyle değil.

ABD’de 999 dolara satılan monitör standı için Türkiye pazarında belirlenen etiket adeta dudak uçuklatıyor.

Apple Türkiye, basit bir monitör standı için 9.999 TL’lik bir etiket belirledi. Evet yanlış okumadınız. Dokuz bin dokuz yüz doksan dokuz TE LE!!!

Yanlış anlaşılma olmasın. Burada monitörden ya da bilgisayardan bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz sadece monitörü koymak için kullandığımız stant.

 

Apple Türkiye kafayı yedi! Bu kadarı da ayıp be kardeşim!

Normal şartlarda bu paraya bırakın monitörü, komple bilgisayarı bile almanız mümkün. Lakin söz konusu Apple olunca işler değişiyor. Görünen o ki Apple Türkiye ekibi de bu konuda hayli dengesiz. Muhtemelen kendilerini silikon vadisinde falan sanıyorlar. 

Apple Türkiye ekibine ufak bir hatırlatmada bulunalım. Burası ABD ya da ekonomisi çok çok iyi olan İskandinav ülkelerinden biri değil. Ayrıca burada asgari ücret de 15.000 – 20.000 TL değil. Hatta belirlenen bu etikete orta seviye olarak gösterilen pek çok beyaz yakanın 1 – 2 aylık maaşı bile yetmeyecektir.

Dolayısıyla artık kendilerine bir çeki düzen vermeleri ve bu doğrultuda Türkiye için özel bir fiyat indeksi oluşturmalılar. Yoksa bu kafayla Apple Türkiye’nin geleceği çok da parlak görünmüyor. 

Elon Musk bu şarkı için rekor ücret istiyor! Ada mı satın alıyoruz?Kripto Para Apple

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz