Amerika polisi video çekilirken neden müzik açıyor?

Amerika Birleşik Devletleri’nde polisin uygulamış olduğu sert müdaheleler tüm dünyaya sosyal medya sayesinde yayılmıştı. Özellikle siyahi vatandaşlara karşı uygulanan bu müdahalede son olarak geçtiğimiz Haziran ayında George Floyd boğularak polis tarafından öldürülmüştü.

Sosyal medyada bir anda George Floyd’un videolarının boğularak öldürüme anına ait videonun yayılmasının ardından, ABD’de gösteriler başlamıştı. Siyahilere karşı yapılan zulmün önüne geçmek isteyen eylemciler, amaçlarında da sosyal medya sayesinde başarılı olmuştu.

Ancak George Floyd olayından sonra ABD polisi sert müdahelelerini durdurmadı. Her geçen gün YouTube, Instagram, TikTok ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında ABD polisinin zulmünü görmeye başladık.

Bugün ise ABD polisinin sosyal medyada yer almamak için şeytanın aklına gelmeyecek bir yönteme başvurduğu ortaya çıktı. Polisin orantısız güç uyguladığı durumlarda ilginç bir şekilde polisler tarafından müzik açıldığı ortaya çıktı.

Polisler neden müzik açıyor?

Bildiğiniz gibi sosyal medya platformlarına video yüklediğinizde sesler otomatik olarak analiz ediliyor. Eğer videoda telif hakkına sahip şarkı varsa o video otomatik olarak siliniyor.

ABD polisi de bilerek telif hakkına sahip olan şarkı açarak videolarının sosyal medya platformlarına yüklendikten hemen sonra kaldırılmasını sağlıyor. Bu algoritma herkes için eşit şekilde çalıştığından videonun içeriğine bakılmadan arkada çalan şarkı analiz ediliyor ve video saniyeler içerisinde kaldırılıyor.

 

Oldukça ilginç bir yöntem kullanan ABD polisinin bu yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.

Cumhurbaşkanlığı açıkladı! Yerli Google, Apple ve Facebook geliyor!Güncel YouTube Facebook Instagram

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz