ABD’li Basketbolcu Brittney Griner Serbest Kaldı

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da tutuklanması ile gündeme gelen ABD’li kadın basketbolcunun nasıl bir süreç yaşayacağı basketbol izleyicileri tarafından merak ediliyordu. Betson Giriş takipçilerinin de ilgi gösterdiği bu gündem konusu nihayet sonuçlandı. Brittney Griner mahkum takası ile Rusya tarafından serbest bırakıldı.

31 yaşındaki ünlü basketbolcu, Moskova Havalimanı’nda gerçekleştirilen rutin arama sırasında bavulunda kenevir yağı ile yakalanmıştı. Sonrasında 9 yıl hapse mahkum edilen Griner için ABD başkanı Biden “Kabul edilemez” yorumunu yapmış ve acil serbest bırakma çağrısında bulunmuştu. İki ülke arasındaki görüşmeler tutuklandığı günden bu yana sürmekteydi.

Biden Açıkladı: “Güvende ve Evine Dönüyor”

Betson takipçilerinin çok iyi tanıdığı başarılı basketbolcu Brittney Griner’ın tutukluluk sürecinin ne kadar devam edeceği merak konusuydu. ABD başkanı Joe Biden son yaptığı açıklaması ile endişeli basketbol izleyicilerinin yüreklerine su serpti. Biden, Griner ile konuştuğunu ifade ederek basketbolcunun moralinin son derece iyi olduğunu ve uçağa bindirildiğini, eve dönüş yolculuğunda olduğunu söyledi.

Mahkum takası kapsamında Brittney Griner karşılığında ABD ise Rusya’ya silah kaçakçısı Viktor Bout’u teslim edecek. Phoenix Mercury formasını giyen ve bugüne kadar 7 kez all-star karmasına giren basketbolcunun tutukluluk süreci böylece sona ermiş oldu. Siz de basketbol gündemi hakkında tüm haberleri Betsonsitesi.com adresi üzerinden takip edebilir, yeni gelişmelerden bu sayede anında haberdar olabilirsiniz.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz