ABD’de sokak ortasındaki çatışma kanlı bitti! Sosyal medya karıştı!

ABD‘nin Tennessee eyaletine bağlı Nashville kentinde polis, ihbar sonrasında bir aracı yakın takibe aldı. ABD polisi uyuşturucu ihbarı üzerine takibe aldığı aracın içindeki siyahi kadının çantasını aramak istedi ancak sürücü buna müsaade etmedi. Bu olay üzerine çıkan tartışma kanlı bitti.

ABD polisi almış olduğu ihbar üzerine yakın takip uyguladığı aracı park halindeyken aramak istedi ancak siyahı kadın buna izin vermedi. Arabasının ve çantasının aranmasını istemeyen kadın, polise bir süre direndi.

Uzayan tartışma da sorunu kaçarak çözebileceğini düşünen kadın koşmaya başladı. Bunun üzerine ABD polisi şok tabancasını devreye sokarak vatandaşı etkisiz hale getirmeyi denedi. Ancak durum hiçte istenilen yöne doğru gitmedi.

Sokak ortasında çatışma!

Polisin “dur” ihbarına uymayan vatandaş elektrik akımına maruz kaldı. Bunun üzerine siyahı kadın, arabasına binip kaçmaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Çözümü aratmak istemediği çantasından çıkardığı tabanca ile sağlamak istedi ve üzerinde taşıdığı tabanca ile ABD polisine ateş açarak olay yerinden aracı ile uzaklaşmayı denedi. Fakat karşılıklı çatışma içine giren polise ve vatandaşa kurşun isabet etti. 

 

Çıkan çatışmada ağır yaralanan kadının kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği bildirildi. Tedavisi devam eden polis memuru Baker’ın ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Tennessee Soruşturma Bürosu ve bağımsız bir kolluk kuvvetleri inceleme kurumu, Baker’ın görev politikalarını ihlal edip etmediğine yönelik soruşturma başlattı.

Başkan Yavaş Twitch’e çok konuşulacak video ile giriş yaptı!Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz