PS5 oyunlarının Türkiye fiyatı açıklandı keşke açıklanmasaydı

Bilindiği üzere Sony önümüzdeki günlerde PS5’i satışa sunacak. Şu an için konsolun Türkiye fiyatı netlik kazanmış değil. Lakin genel kanı etiketin 8000 TL civarında olacağı yönünde. Çünkü konsollardan alınan yüzde 50’lik ek gümrük vergisinin süresi 1 Ocak tarihine kadar uzatılmış durumda.

Elbette iş sadece konsolu satın almakla bitmiyor. Malum bir de PS5’te oynanacak oyunları almak gerekli. Hali hazırda PS5 için duyurulan bazı oyunlar mevcut. Bazı oyunların ise PS5 için yükseltilmiş versiyonları yayınlanacak. Yani daha gelişmiş grafiklere sahip, daha yüksek çözünürlüklü sürümler söz konusu olacak.

PS5 oyunlarının Türkiye fiyatı açıklandı keşke açıklanmasaydı

Bilindiği üzere yapımcı stüdyolar ve Sony yeni nesil için çıkacak oyunları 79 euro olarak fiyatlandıracak. Yani şimdiki nesildeki oyunlara göre 10 euro’luk bir artış söz konusu olacak. Malum şimdiki nesiller için çıkan oyunlar 69 euro’dan satışa çıkıyor.

Peki ülkemizde durum ne olacak? Sony şimdiden bu durumun sinyallerini verdi. PS Store’da yeni nesil konsollarda da boy gösterecek olan yapımların fiyatı yükseldi. Örneğin Marvel’s Avengers fiyatı 679 TL oldu. Anthem 639 TL, NFS Heat ise 709 TL oldu. Peki bu ne anlama geliyor?

Aslında son derece basit. Burada Sony’nin verdiği mesaj son derece net. PS5 oyunlarının fiyatları 650 TL ile 750 TL arasında olacak sinyali veriliyor. Üstelik bu oyunun normal sürümünün fiyatı. Ek paketlerin de bulunduğu sürümler muhtemelen 1000 TL üzerine satılacaktır.

Artık Xbox oyunlarını mobil cihazınızda oynayabileceksiniz!Oyun Sony

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz