Microsoft’tan PS5 ve Sony’i bitirecek hamle!

Oyun dünyasında ağırlıklı olarak konsol tarafındaki faaliyetleriyle tanıdığımız Microsoft, yeni bir satın alımla bu alandaki durumunu güçlendirmeye karar vermiş görünüyor. Microsoft, oyun sektörünün önemli oyunlarını geliştiren ZeniMax Media’yı satın aldığını açıkladı. id Software (Doom, Quake), Arkane Studios (Dishonored, Prey), Tango Gameworks (The Evil Within) ve Bethesda Game Studios (The Elder Scrolls, Fallout) gibi şirketleri bünyesinde barındıran ZeniMax Media, 7.5 milyar dolar karşılığında Microsoft’a satıldı. 

Bu satın alımla beraber The Elder Scrolls, Fallout ve Doom gibi oyunlar Microsoft bünyesine geçmiş oluyor. Bu oyunların bir kısmı Xbox ve PC üzerinden oynanabiliyor olsa da bazıları sadece PlayStation konsoluna özel oyunlardı. Kısa vadede olmasa da bu özel oyunların da Xbox ve PC tarafına geleceğini söylesek yanılmış olmayız. 

Doom ve Fallout artık Microsoft’un!

Yapılan anlaşmanın regülasyon kurumlarının onayından sonra 2021 yılının ikinci çeyreğinde kabul edilmesi bekleniyor. Yapılan anlaşma ile Microsoft hem Xbox hem de PC tarafında elini kuvvetlendirecek gibi görünüyor. Satın alınan ZeniMax, oyun sektörünün ünlü ve popüler oyunlarının birçoğunu geliştiren şirketleri bünyesinde barındırıyor.

Microsoft’un yeni konsolu Series X ve Series S modellerinin piyasaya çıkmasından önce atılan bu adımın şirketin oyun sektöründeki yerini sağlamlaştırmak için atıldığı düşünülüyor.

Galiba zam geliyor. Xbox Series fiyatları kaldırıldıOyun Sony Microsoft PlayStation

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz