Kerimcan Durmaz’a vergi takibi!

Son dönemde sosyal medya fenomenlerinin kazandığı ücretlere vergilendirme geleceği haberleri sonrasında harekete geçen maliye özellikle göz önünde olan fenomenlere vergi çıkarmaya başladı. Bu sosyal medya fenomenlerinden biri de Kerimcan Durmaz oldu.

Kerimcan Durmaz’a vergi takibi!

Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe’nin haberine göre Durmaz’ın banka hesaplarını inceleyen maliye müfettişleri bir rapor hazırladı. Hazırlanan 8 farklı rapor sonucunda Bakırköy Vergi Dairesi Durmaz’a vergi cezası kesti.

Habere göre geçen hafta savunmasını veren Durmaz, pahalı giysi, çanta ve hatta duşakabin için incelemeye tabi tutuldu. Durmaz ise savunmasında hesabına gelen paraların borç alacak kapsamında olduğunu belirtti. Haberin tamamını Hürriyet internet sitesinde okuyabilirsiniz.

Sosyal medya fenamonleri takipte

Son aylarda sosyal medya hesaplarında lüks bir hayat yaşıyor izlenimi veren sosyal medya fenomenleri maliye tarafından takibe alınmış ve geriye yönelik 5 yıllık gelirleri mercek altına alınmış ve banka hesapları incelemeye tabi tutulmuştu. Birçok sosyal medya fenomeni geriye yönelik bu incelemeler yüzünden vergi cezası ile karşılaşmıştı.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sosyal medya fenomenlerinin vergilendirilmesi konusundaki düşüncelerinizi bizlerle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Sosyal medyada vergilendirme dönemi!Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz