Windows 10X’i bekleyenler için kötü haber!

Ana işletim sistemindeki ağır özellikler ve servislerden izole edilen Windows10X taşınabilirliğiyle öne çıkmıştı. Çift ekranlı cihazları hedefleyen Microsoft’un yeni işletim sistemini bu yıl resmen piyasaya sürmesi bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı. Windows 10X’i bekleyenleri üzecek haber bizzat Microsoft yetkilisinden geldi.

Microsoft, Windows 10X projesini iptal etti

Birkaç gün evvel basına yansıyan haberler, Microsoft’un Windows 10X gelişiminde görev alan mühendisleri diğer projelere yönlendirdiğini iddia ediyordu. Söz konusu iddialar yüzünden Windows 10X’in iptal edildiğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı.Nitekim bu iddialar doğru çıktı. Windows 10X’le ilgili aldıkları yeni kararlardan bahseden Microsoft Servis ve Teslimat Sorumlusu John Cable, yeni işletim sistemini iptal ettiklerini duyurdu.

Microsoft, işletim sistemiyle kullanıma sunacağı özellikleri doğrudan ana Windows 10’a entegre edeceklerini açıkladı. Şimdiye kadarki edindikleri tecrübeler ışığında geliştirdikleri Windows 10X’e özel teknolojileri Windows’un diğer bölümleriyle beraber şirket bünyesindeki ürünlerle birleştireceklerinin de altını çizdi.

John Cable bu noktadaki süreci hızlandırdıklarını vurgularken, Windows 10X isimli yeni bir ürün piyasaya sürmeyeceklerini söyledi.

 

Windows 10X ilk duyurulduğunda, Windows 10’a göre daha modern arayüzü ve özellikleriyle dikkat çekmişti. Bunlardan bahsetmek gerekirse; iyileştirilmiş sesle yazma, Windows 10X’e özel dokunmatik klavye ve uygulama simgeleri şeklinde sıralayabiliriz.

Taşınabilirliğiyle ön plana çıkan işletim sistemi tabletleri ve tablete dönüşebilen formattaki dizüstü bilgisayarları hedefliyordu. Yapılan açıklamayla, özelliklerin Windows 10 işletim sistemine kademeli olarak geleceği anlaşılmış oldu.

Windows kullanıcılarına müjde! Güncelleme geliyorBilgisayar Microsoft

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz