TRAPMINE VirusTotal platformuna girdi

Kurumsal bilgisayarların güvenliğinde, yapay zeka algoritmaları ile geliştirilen çözümler sunan TRAPMINE, Google’ın VirusTotal tarama motoruna kabul edilen ilk Türkiye merkezli ürün oldu. Küresel alanda 64 adet anti-virüs yazılımını bünyesinde barındıran VirusTotal, her gün 1 milyondan fazla dosyanın taranması için kullanılıyor.

TRAPMINE VirusTotal platformuna girdi

TRAPMINE, kurumsal bilgisayarları zararlı yazılımlardan korumak için geliştirdiği yapay zeka tabanlı çözümü ile Google’ın onayını almayı başardı. TRAPMINE bu süreçte ilk olarak Anti-Virüs Test Standartları Organizasyonu (AMTSO) üyesi bağımsız test kuruluşları tarafından test edilip onaylandı. TRAPMINE’ın geliştirdiği makine öğrenimi tabanlı anti-virüs motoru, AMTSO üyeleri arasında yer alan İngiltere merkezli MRG-EFFITAS laboratuvarında test edildi. Testlerde, TRAPMINE anti-virüs motorunun sadece yapay zeka kullanarak zararlı yazılımların %95’ini başarıyla tespit ettiği kanıtlandı. TRAPMINE bu testlerden sonra, Google’ın VirusTotal servisinin bir üyesi olmaya hak kazandı.

TRAPMINE Teknik Müdürü Yasin Sürer, “Geliştirdiğimiz yapay zeka tabanlı yeni nesil antivirüs motoru, TRAPMINE gelişmiş uç nokta güvenlik ve yanıt platformunun sadece bir bileşeni. VirusTotal’de ve dünya genelinde, yapay zeka tabanlı sadece 8-9 adet yeni nesil antivirüs motoru bulunuyor. TRAPMINE ve VirusTotal işbirliği ile günlük 1 milyondan fazla dosyayı analiz edeceğimizi öngörüyoruz. TRAPMINE sahip olduğu altyapıyı VirusTotal aracılığı ile son kullanıcılar ve bilgi güvenliği topluluğuyla ücretsiz olarak buluşturarak, ülkemizi uluslararası arenada bu alanda temsil eden ilk firma olmaktan gurur duyuyoruz.” yorumunda bulundu.

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımları!Yazılım

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz