Teknoloji devi yılın son çeyreğinde rekor kırdı! Apple’dan 111 milyar dolarlık satış geliri

Koronavirüs salgınında insanlar internet üzerinden satışlara yönelirken yeni teknolojiye talep de arttı. Apple‘ın şimdi bir milyardan fazlası iPhone olmak üzere küresel olarak kullanımda olan 1,65 milyar cihazının olduğu belirtiliyor.

5G UYUMLU TELEFONLARA TALEBİN ARTTIĞI BELİRTİLİYOR

Şirket yetkilileri rekor sayıda kişinin, telefonlarını ekimde piyasaya çıkan iPhone 12 modelleriyle yenilediğini söylüyor. Apple’ın satışlarındaki artışta en büyük pay, pandeminin büyük ölçüde kontrol altına alındığı Çin’e ait. Salgının ekonomi üzerindeki baskısını hafiflettiği ülkede 5G teknolojisine uyumlu telefonlara talebin arttığı belirtiliyor.

 

SATIŞLARIN %57 ORANINDA ARTTIĞI AÇIKLANDI

Şirket son çeyrekte Hong Kong ve Tayvan’ı da kapsayan bölgede satışlarının yüzde 57 oranında arttığını açıkladı. Avrupa’da bu oran yüzde 17, Amerika kıtasında ise 11. Menkul kıymetler şirketi Weldbush Securities’in analistlerinden Dan Ives, sadık iPhone kullanıcılarının 5G teknolojisiyle 3,5 yıldan sonra telefonlarını yenilemeye başladıklarını söyledi.

FACEBOOK’UN REKLAM GELİRLERİ %30 ARTTI

Yılın son çeyreğinde Microsoft ve Facebook gibi diğer teknoloji şirketleri de güçlü bir büyüme oranı yakaladı. Facebook pandemi döneminde internet üzerinden satışların artmasıyla yılın son çeyreğinde reklam gelirlerinin yüzde 30 yükseldiğini duyurdu.

Şirket, WhatsApp ve Instagram da dahil, her gün uygulamalarını aktif olarak kullanan kişilerin sayısının 2020’de yüzde 15 artarak 2,6 milyara çıktığını açıkladı. Facebook, Covid-19 salgınının kontrol altına alınmaya başlamasıyla reklam harcamalarının yavaşlayacağını, tüketici iştahının ürün yerine seyahat gibi hizmetlere kayacağını öngörüyor.

escort antalya

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz