SpaceX Starship’i yine fırlattı! Peki, sonuç?

Elon Musk‘ın kurduğu SpaceX, uzay maceralarına kaldığı yerden devam ediyor. Bir çok başarısız denemenin yanında bazen başarılara imza atan SpaceX, Mars projesi için geçtiğimiz saatlerde Starship adını verdiği roketini ateşledi. Bu roket beklendiği gibi havalandı ancak sonrası pek iç açıcı olmadı.

Kod adı SN10 olan bu roket prototipi, yüksek irtifa test uçuşu testi için fırlatıldı. Prototip fırlatıldıktan tam 6 dakika 20 saniye sonra yere başarıyla indi. Ancak SN10 yere indikten 8 dakika sonra patladı. Patlamanın etkisi ile havaya fırlayan araç daha sonra yere çakıldı ve alev alev yanmaya başladı.

Daha önce SN8 ve SN9 adı verilen prototipler dev başarısız olmuştu. Ancak en güncel prototip olan SN10 diğerlerine göre havaya fırlatılmada sorun yaşamadı. Sadece indikten sonra patlama sorunu ile karşı karşıya kaldı. Muhtemelen bir sonraki prototipte bu sorun çözülecek.

https://www.youtube.com/embed/ODY6JWzS8WU” width=”806″ height=”453″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Elon Musk’ın SpaceX için bu yılki yeni planları hakkında henüz en ufak bir bilgi bulunmuyor. Ancak muhtemelen SN11 isimli prototip bu yıl içerisinde bir kez daha yüksek irtifa testi için fırlatılacaktır. Bu zamana kadar çok yol alan SpaceX, Mars projesini başarıyla gerçekleştirecek gibi görünüyor.

Peki, Elon Musk ilerleyen yıllarda Mars’a yolculuk düzenlemeye başlarsa gitmek ister misiniz?

İşte yenilenen 2021 Renault Megane Sedan fiyat listesi! – MartOtomobil SpaceX

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz