Para KazandıranUygulamalar Listesi 2022

Akıllı cep telefonlarıyla para kazanmak için pek çok uygulama geliştirilmektedir. Son yıllarda popüler olan para kazandıran uygulamalar sayesinde boş zamanlarınızda ek gelir elde edebilirsiniz. Cep telefonunuzu kullanarak ekstra para kazanmak istiyorsanız, çeşitli uygulamaları kullanarak bunu yapabilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar, kullanıcılarına nakit para veya hediye çeki kazandıran uygulamalardır. Hem ios hem de android tabanlı telefonlarda çalışan bu uygulamalar tamamen ücretsizdir.

Günümüzde kullanıcılarına ek gelir imkanı sunan birçok uygulama vardır. Para kazandıran bu uygulamalar, çok az bir çabayla size kolay yoldan ekstra para kazandırır. Bu uygulamaların kullanımı ise oldukça basittir. Bazı uygulamaların çoğu çeşitli görevleri tamamladığınızda size para kazandırır. Bazı uygulamalar ise size alışveriş yaparken indirim veya hediye çeki kazandırır. Böylece internetten alışverişlerinizde tasarruf etmenizi sağlar.

Ücretsiz para kazandıran uygulamaları siz de Google Store veya Apple Store’dan cep telefonunuza indirebilirsiniz. Oyun oynayarak, video izleyerek, reklam izleyerek veya anket sorularını yanıtlayarak para kazanabilirsiniz. Uygulamalardan para kazanmanın en büyük zorluğu, doğru uygulamayı bulmaktır. Para kazanmak için hangi uygulamayı kullanmanız gerektiğine karar vermek için, 2022’de en çok para kazandıran uygulamalar listemize göz atabilirsiniz.

  1. Rakuten

Rakuten, alışveriş yapmak için ürün fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamada ürün aryarak, alışveriş yaparak para kazanabilirsiniz. Rakuten uygulamasında yaklaşık 3500 perakendeciden alışveriş yapabilirsiniz. Rakuten üzerinden alışveriş yaptığınızda, ödediğiniz ücretin belirli bir kısmı hesabınıza yatırılır. Hesabınızda biriken bu tutarları Paypal hesabınıza veya e-posta adresinize aktarabilirsiniz. Rakuten’de her alışverişten yaklaşık yüzde 2 geri ödeme alırsınız. Bazı ürünlerde bu oran yüzde 10’dur. Rakuten kullanıcılarına her 3 ayda bir ödeme yapmaktadır.

  1. Shopkick

Shopkick, hem alışveriş yapmayı hem de ekstra para kazanmayı sevenler için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Para kazandıran uygulamalar arasında alışveriş yaparak para kazandıran Shopkick, Rakuten’e oldukça benzer. Ancak bu uygulamada Rakuten’de olduğu gibi ödemelerinizi nakit olarak değil, hediye çeki olarak alırsınız. Shopkick’de 250 binden fazla perakendeci bulunmaktadır. Uygulamayı kullanmak için öncelikle uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra yeni bir hesap oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Shopkick’de bir mağazada dolaşarak, ürünlerin barkodunu tarayarak, video izleyerek veya alışveriş yaparak para kazanabilirsiniz. Kazandığınız paraları Amazon ve Starbucks gibi mağazalarda harcayabilirsiniz.

  1. İbotta

İbotta, size online alışverişlerinizde para kazandıran bir uygulamadır. İbotta’da para kazanmak için, uygulamayı cep telefonuna indirmeniz ve ücretsiz hesap açmanız gerekmektedir. İbotta’da birkaç farklı şekilde para kazanabilirsiniz. Bunlardan biri alışveriş yapmaktır. İbotta’da bir ürün satın aldığınızda, makbuzunuzu uygulamaya yükleyip para kazanabilirsiniz. Uygulamada hediye kartı satın alarak veya arkadaşlarınıza İbotta’yı tavsiye ederek de para kazanabilirsiniz. İbotta’da para kazanmak için uygulamada çeşitli görevleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Uygulamanın en büyük dezavantajı, alışveriş yapabileceğiniz mağaza sayısının az olmasıdır. İbotta’da yaklaşık 300 satıcı bulunmaktadır.

  1. Foap

Fotoğraf çekmeyi sevenler için harika bir uygulama olan Foap, çektiğiniz fotoğrafları satmanızı kolaylaştıran bir uygulamadır. Hem ios hem de android cihazlarda çalışan bir uygulama olan Foap’ta, çektiğiniz videoların satışını da yapabilirsiniz. Foap’ı kullanmak için öncelikle uygulamayı cep telefonunuza indirmelisiniz. Daha sonra uygulamada ücretsiz bir hesap oluşturup fotoğraf ve videolarınızı portföyünüze yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğraf veya videolarınız bir ajans veya diğer kullanıcılar tarafından satın alındığında ücretiniz hesabınıza yüklenir. Sattığınız fotoğraf ve videoların ücretinin yarısını uygulama, yarısını ise siz alırsınız. Yani Foap’ta bir fotoğrafınız 20 dolara satılırsa, 10 dolar kazanırsınız. Ancak uygulamanın en büyük avantajı, bir fotoğrafınızın birden fazla kişiye satılabilmesidir. Böylece sadece bir fotoğrafınızdan çok yüksek gelir elde edebilirsiniz.

  1. Survey Junkie

Survey Junkie, kullanıcılarına hediye kartları veya nakit para kazandıran bir anket uygulamasıdır. En fazla para kazandıran uygulamalar arasında oldukça popüler olan Survey Junkie, tamamen ücretsizdir. Para kazanmaya başlamanız için uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra, bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Profilinizi oluşturduktan sonra uygulamada para kazanmaya başlayabilirsiniz. Survey Junkie’de her anket belli bir puan değerindedir. 100 puan ise 1 dolar değerindedir. Paranızı çekebilmek için 500 puana, yani 5 dolara ulaşmanız gerekmektedir. Bir anketin tamamlanması yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

  1. Swagbucks

2022’de en çok para kazandıran uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alan Swagbucks, akıllı cep telefonu olan herkes için basit görevleri tamamlayarak ekstra para kazanma fırsatı sunar. Uygulamada, anket doldurarak, video izleyerek, oyun oynayarak, ürün satın alarak veya arama motorlarında arama yaparak para kazanabilirsiniz. Swagbucks’da anketler yaklaşık 5 dakika ila 60 dakika sürer. Her bir anketten yaklaşık 40 ila 200 swagbucks kazanırsınız. 100 swagbucks, 1 dolar değerindedir. Swagbucks’ta yanıtlayabileceğiniz anketler, profil bilgilerinizde yer alan bilgilere göre değişmektedir. Profilinizde ne kadar nadir ve az bulunur özellikler varsa, yüksek ücretli anketlere erişim olanağınız da artmaktadır. Örneğin üçüz çocuklarınızın olması veya evcil bir yılana sahip olmanız uygulamada daha fazla para kazanmanızı sağlamaktadır.

  1. LetGo

LetGo, 2. el veya sıfır ürünlerin alınıp satılabildiği bir online pazaryeridir. LetGo, kullanımı oldukça basit bir uygulamadır. Bu uygulamada kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanabilirsiniz. LetGo uygulamasında kullanıcılar satmak istedikleri ürünle ilgili fotoğraf yükleyerek, bir açıklama girerek ve bir fiyat belirleyerek ürün listeleyebilmektedir. Ürünlerinizi satın almak isteyenler sizinle doğrudan uygulama üzerinden iletişim kurmaktadır. Uygulamada genellikle satışlar elden yapılır. Alıcılar, ürünü elden teslim alırken nakit olarak ödeme yaparlar.

  1. Mistplay

Mistplay, oyun oynayarak para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Para kazandıran uygulamalar arasında eğlenerek para kazanmanızı sağlayan Mistplay, şimdilik sadece android telefonlara indirilebiliyor. Mistplay’de para kazanmaya başlamak için tek yapmanız gereken, oyunu cep telefonunuza indirmek ve oyun oynamaya başlamak. Uygulamada ne kadar çok oyun oynarsanız, o kadar çok para kazanırsınız.

  1. S’more

S’more, telefonunuzun kilidini açarak pasif gelir elde etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Telefonunuzun kilit ekranını açmanız gerektiğinde, ekranınızda bir reklam görüntülenir. Reklamı izleyerek para kazanmak isterseniz sola kaydırabilir, ana ekranınıza gitmek içinse sağa kaydırabilirsiniz. Uygulamada para kazanmak için reklamlara tıklamanız gerekmemektedir. Reklamları sadece izleyerek para kazanırsınız. Uygulamada kazandığınız paraları Amazon gibi online alışveriş sitelerinde harcayabilirsiniz. Uygulamada her reklam size belli bir puan kazandırır. Uygulamada her 100 puan için 1 dolar kazanırsınız.

  1. Google Opinion Rewards

Google Opinion Rewards, ülkemizde bilinen adıyla Google Anketler, en çok para kazandıran oyunlar arasında yer alsa da nakit ödeme yapmaz. Ancak bu uygulamadan kazandığınız paraları, Google Store’da harcayabilirsiniz. Google Anketler’de her anket için yaklaşık 1 dolar kazanırsınız. Anketlerden kazanacağınız miktar ise, anketin özelliklerine göre değişmektedir. Bazı anketlerden daha fazla para kazanırken, bazı anketlerden daha az para kazanırsınız. Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra, her anket için bir bildirim alırsınız. Bu bildirimden sonra en kısa sürede anket sorusunu yanıtlamanız gerekir. Uygulamada her kullanıcıya haftada en az 1 anket gönderilir. Uygulamada yanıtlamanız gereken anketler genellikle çok kısadır, birkaç dakikada yanıtlanabilmektedir. Uygulama, hem ios hem de android tabanlı cep telefonlarına indirilebilmektedir. Uygulamayı Google Play Store’dan veya App Store’dan akıllı cep telefonunuza indirebilirsiniz.

 

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz