iPadOS 15 tanıtıldı! İşte yenilikler

Widgets 

 

Apple iPadOS 15 ile birlikte iPad‘e widgetları getirmeyi planlıyor. Bu sayede şirket günlük işlerinizi çok daha akıcı ve kolay bir hale getirmeyi amaçlıyor.

App Library 

 

Şirketin daha önceki tarihlere getirmiş olduğu bu özellik sayesinde uygulamalarınızı düzenlemek artık çok daha kolay bir hal alacak. İsterseniz uygulamarı türlerine göre klasörlere ayırabilecek ya da direk liste olarak görebileceksiniz.

Multitask 

 

Bu yeni gelen özellik sayesinde iPad bir tabletten öteye geçip daha çok bir diz üstü bilgisayar formuna bürünüyor. Aynı anda birden çok işi halledebilmek için tek yapmanız Multitask özelliğini açıp ana ekrandan ikinci uygulamayı seçmek.

QuickNote  

 

QuickNote özelliği sayesinde iPad’iniz tam anlamıyla bir not defterine dönüşebilecek. Not almanız gerektiği anda QuickNote’u açıp not alıp işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Safari kullanırken QuickNote ile aldığınız notlara link ekleyerek daha sonra o notu okurken notu aldığınız sayfaya tek bir dokunma ile gidebilirsiniz. 

AutoTranslate 

 

Bu özellik sayesinde farklı dilleri konuşan insanlar ile konuşmak çok daha kolay bir hal alacak. Tek yapmanız gereken karşılıklı olarak konuşmak. iPad sizler için anlık olarak çeviriyi yapacak ve hiçbir şeye basmaya ihtiyaç duymadan karşı taraf ile akıcı bir konuşma deneyimi elde edebileceksiniz.

Build Apps on iPad 

 

Bu özellik aslında daha çok geliştiricileri ilgilendiriyor. Bu özellik sayesinde iPad’inizi kullanarak rahatlıkla uygulama geliştirip kullanıma sunabileceksiniz.

İşte iOS 15 ile gelecek yenilikler!Donanım Apple iPad

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz