Çevre Bilincinde Önce çocuklardan başlamalıyız

Önce çocuklardan başlamalıyız. 

Ciddi ve titiz bir şekilde eğitim vermeli ve çöplerini sağa sola bilinçsiz bir şekilde bırakmanın yanlış olacağı bilgisini öğretmeliyiz. 

Çocukların genç yaşta bilgi sahibi olmaları bizler için önemlidir. 

Çünkü her şey küçüklükte başlar çocukların eşyalarını ciddi bir şekilde temiz ve düzenli tertipli olmalarını sağlar isek nereye doğru sorumluluklarını almalarda daha kolay bir iş açmış olacağız. 

Mesela pilleri toplamak ve bu topladıkları pillerden para kazanacağını bilen çocuklar bu alışkanlığı kellerin elde edeceklerdir. 

Bu da ileriye doğru başka şeylerde de birikim yapmalarının yollarını alacağından dolayı bir hurda bakır fiyatı gebze izmit ve hurdacı elmas fayda sağlayacaktır. 

Çocuk bilecek ve bilinçli olacağından dolayı artık bir şey alacağız zaman ya bir şey yapacağı zaman boşa yapmaması gerektiği parasını boşa harcanmaması gerektiğinin farkına varacaktır. 

Bu nedenle atıklarına hurda kağıt fiyatları atmasını yanlış olduğunu ve nereye atması gerektiğinin temel eğitimini verirsek bu çocuğun ileriye doğru büyümesinde ve gelişmesinde ciddi yol almış ve faydaları sağlamış olacağız. 

Aslında her bir önemli bir konudur ve hiç de yabana atılacak bir konu değildir. Çocuğun bilgi sahibi olması ve ona göre de çalışmasını yapması elbette kolay olacaktır.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz